تور کربلا
مبلمان اداری کلاسیک
مبلمان اداری
فروش جوجه بوقلمون
فروش جوجه بوقلمون
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
تركيبات بتن و مواد افزودني جهت روانسازي آن
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۴۶:۵۸

موارد استفاده روغن قالب بتن : انواع قالب هاي فلزي انواع قالب هاي چوبي انواع قالب هاي پلاستيكي انواع قالب هاي فايبر گلاس و مزاياي استفاده از روغن قالب : حصول سطح صاف و سيقلي افزايش عمر مفيد قالب بتن دادن پوشش مطلوب بر روي سطح قالب روغن قالب بتن را مي توان به صورت خالص استفاده نمود يا آن را با نفت و گازوييل يا حلال 402 رقيق كرده و سپس بر روي سطح تميز قالب به صورت يك لايه بسيار نازك اجرا كرد. روغن قالب بتن را مي توان بر روي سطح انواع قالب هاي فلزي، چوبي و كامپوزيت استفاده نمود و در كليه بتن ريزي هاي متداول در كانال ها، تونل ها، قطعات پيش ساخته، تيرها و ستون ها به كار برد.

موضوع:
برچسب‌ها: روغن قالب،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۲۴:۰۸

يكي از عوامل مخرب سطح بتن، سايش آن است. ساييدگي سطح بتن ممكن است در اثر مواد شيميايي يا رفت و آمد ماشين آلات و يا تردد انسان به وجود آيد. براي جلوگيري از اين مشكل مي‌توان از پودر سخت كننده بتن براي توليد بتن ضد سايش استفاده نمود. پودر سخت كننده بتن محصولي متشكل از نوع مخصوصي از سنگ‌دانه‌هاي مخصوص و خالص كوارتز و نوع مخصوصي سيمان، گرفته شده از سيمان پرتلند تشكيل شده است كه ميتوان از سايتهاي اينترنتي معتبر خريداري نمود .

موضوع:
برچسب‌ها: بتن ضد سايش،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۲۲:۴۶

در صورت اضافه كردن ژل ميكروسيليس در تراك ميكسر بايد از اختلاط كامل ژل ميكروسيليس در بتن مطمئن شد. طبق تجربيات كارگاهي وآزمايشي اختلاط ژل ميكروسيليس در تراك ميكسر با دور اختلاط به 2 الي 5 دقيقه زمان احتياج دارد. براي نتيجه كاري بهتر گاهي ژل ميكروسيليس در كارگاهها به صورت دو جزئي مصرف مي شود كه نتيجه بسيار بهتري به دست آمده است. به همين ترتيب قسمتي از ژل ميكروسيليس آب بند كننده بتن در بچينگ و قسمتي هم به عنوان دُز يادآوري حدود 5 دقيقه قبل از مصرف به تراك ميكسر اضافه مي شود و از عوارض مصرف كمتر يا بيشتر ژل ميكروسيليس اين است كه مصرف كمتر از 5% ژل ميكروسيليس باعث نبودن قدرت واقعي فوق روان كنندگي، افت سريعتر خاصيت رواني، كاهش قدرت ميزان جذب آهك آزاد و پايين آمدن مقاومت بتن، ميزان آب بند كنندگي بتن، نفوذناپذيري بتن ناتراوا شدن بتن و پايين آمدن نسبي كليه خواص ذكر شده براي ژل ميكروسيليس خواهد شد. مصرف بيشتر از 8% وزن سيمان مصرفي از ژل ميكروسيليس در بتن مي بايست با آزمايشات قبلي صورت گيرد و براي توليد و ساخت مخزن بتني بايد زير نظر كارشناسان انجام گيرد .

موضوع:
برچسب‌ها: مخزن بتني،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۰:۱۶

نوعي از روغن قالب غليظ بر پايه آب مي باشد كه به دليل عدم استفاده از حلال هاي هيدرو كربني فرّار، براي كاربر و محيط زيست بي خطر مي باشد. روغن فوق با امكان اختلاط با آب موجود در سطح بتن و دربرگرفتن ذرات سيمان مانع چسبندگي سيمان به قالب شده ولي هيچ گونه تاثير منفي بر مقاومت بتن ندارد و استفاده از اين روغن قالب باعث مي شود تا پس از باز كردن قالب سطح بتن صاف، ،سخت و بدون حباب هاي سطحي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: روغن قالب بتن، روغن قالب،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۷:۵۳

موارد كاربرد كيورينگ بتن :استفاده از كيورينگ بتن جهت بتن ريزي در شرايطي كه در معرض تابش شديد نورخورشيد باشد ، استفاده از كيورينگ بتن جهت بتن ريزي در شرايطي كه در معرض جريان باد مي باشد ، استفاده از كيورينگ بتن جهت بتن ريزي در شرايطي كه احتمال ريختن آب بر روي سطح بتن وجود دارد ، استفاده از كيورينگ بتن جهت بتن ريزي در مناطقي كه امكان آب پاشي و يا كشيدن گوني خيس بر روي آن وجود ندارد.

موضوع:
برچسب‌ها: كيورينگ بتن،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۲۱:۲۱

امروزه با ورود فن آوري هاي نوين به صنعت ساختمان، متخصصين بتن از مواد پوزولاني همراه با مواد افزودني شيميايي، بتن هايي خاص براي شرايط مختلف طراحي مي نمايند. در ميان مواد افزودني پوزولاني، ميكروسليس، بخاطر ذرات بسيار ريز و جدا شده آن و همچنين درصد بسيار زيادي سيليس آمورف (غير بلوري) براي توليد بتن با مقاومت زياد و دوام بالا استفاده بيشتري دارد. اين افزودني بعلت حالتي كه در دماي محيط دارد به نام ژل ميكروسيليس (يا ميكروسيليكا) شناخته مي شود، با اضافه شدن به بتن باعث افزايش مقاومت و استحكام آن مي گردد و در انواع مختلفي (مثلا با الياف يا بدون آن) توليد مي شود كه هر كدام از اين نوع از محصولات مزيت مجزا و منحصر به فردي دارند.

موضوع:
برچسب‌ها: ژل ميكروسيليس،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۵:۴۱

از انجايي كه در پاييز و زمستان با توجه به برودت هواوشرايط سخت اقليمي در بعضي مناطق ايران جاي دهي بتن عمل اوري نگهداري و محافظت از بتن تازه سخت شده دشوار است و در بسياري از نقاط بتن بر اثر يخ زدگي به مقاومت و دوام مورد نظر نمي رسد بر ان شديم كه طبق دستوالعمل هاي ملي و بين المللي نكاتي چند را در مورد استقرار بتن در هواي سرد پيشنهاد كنيم . در بتن ريزي در هواي سرد در هنگام تركيب شدن اب و سيمان واكنشي شيميايي صورت ميگيرد كه به هيدراسيون و ابگيري سيمان موسوم است . اين واكنش شيميايي واكنشي حرارت زاست كه در هواي سرد به علت پايين بودن دماي محيط سرعت اين واكنش كند شده و به تاخير در زمان گيرش سيمان مي انجامد.

موضوع:
برچسب‌ها: بتن ريزي در هواي سرد،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۶:۵۲

با افزودن ضديخ بتن به مخلوط بتن هيدراتاسيون كلسيم آلومينات سيمان سرعت مي‌گيرد. حرارت حاصل به تند كردن گيرش بتن و تقليل خطرات ناشي از افت سريع دماي محيط كمك مي‌كند. اضافه نمودن ضد يخ به مخلوط بتن‌ از مقدار آب مورد نياز با توجه به اسلامپ ثابت كم مي‌كند. بدين ترتيب فشردگي و تراكم بتن تازه و پايداري بتن سخت شده در مقابل سيكل‌هاي انجماد و ذوب افزايش مي‌يابد.

موضوع:
برچسب‌ها: ضد يخ بتن،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۹:۳۸

آزمايشات كارگاهي امكان كاهش سيمان مصرفي در هر متر مكعب براي بتن هاي با ردهاي مقاومتي مختلف توسط مواد فوق روانساز بتن به صورت زير بدست مي آيد: مقادير داده شده بر حسب تجربيات به دست آمده از مصالح، شرايط مصرف، نوع سيمان و وضعيت آب و هواي مناطق مختلف متوسط گيري شده است نتايج آزمايش در شرايط ويژه هر كارگاه مقدار دقيق مصرف مواد افزودني در هر متر مكعب را مشخص خواهد كرد. اين فوق روانساز بتن در هنگام اختلاط بتن يا پس از اختلاط كامل بتن به بايد اضافه شود. امكان اضافه كردن مواد افزودني به آب بتن نيز وجود دارد ولي در شرايطي كه فاصله ساخت و ريختن بتن زياد باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: فوق روانساز بتن، فوق روان ساز بتن،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۳:۴۲

انواع افزودني هاي بتن ، فوق روان كننده هاي نفتاليني و پلي كربوكسيلاتي بتن ، روان كننده هاي بتن ، زودگير كننده هاي بتن ، ديرگير كننده هاي بتن ، ضد يخ بتن ،ابر روان كننده بتن، افزودني روان كننده بتن ، فوق روانساز بتن ، سوپر روان كننده بتن ،ژل ميكروسيليس و زودگير كننده بتن را ميتوان از سايتهاي اينرتنتي تخصصي خريداري نماييد .

موضوع:
برچسب‌ها: زودگير كننده بتن،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]