ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاپ
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
تركيبات بتن و مواد افزودني جهت روانسازي آن
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۵۵:۴۱

مهمترين خاصيت چسب بتن توليد چسبندگي قابل توجهي در بتن يا ملات است كه خود عامل افزايش چسبندگي بتن يا ملات جديد درحال اجرا است. همچنين مي توان گفت ويژگي هاي ديگر اين چسب بتن كاهش نفودناپذيري بتن و ملات است كه موجب آب بند بودن آن نير مي شود و باعث جلوگيري از تركخوردن و باد كردن بتن مي شود ، به همين دليل استفاده از چسب بتن كلينيك فني و تخصصي بتن باعث افزايش مقاومت فشاري و بالارفتن عمر مفيد سازه مي شود.

موضوع:
برچسب‌ها: چسب بتن،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۵۶:۰۶

ميزان و نحوه مصرف ملات صافكاري بتني بايد بدين صورت باشد كه تمام مقاطع در تماس با ملات ترميمي ، مي بايست سخت و مقاوم و عاري از هرگونه ذرات سست، گرد و غبار، چربي، روغن، زنگ زدگي و ... باشند و هرگونه آلودگي كه احتمال ايجاد عدم پيوستگي و زيان رسانيدن به كيفيت نهايي عمليات ملات ترميمي را دارد ،زدوده شود.دقت شود اﻳﻦ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺗﺎ ﻋﻤﻖ 10 ﺳﺎﻧﺘﻲ ﻣﺘﺮي ﺑﺮﻳـﺪه ﺷـﺪه و دﻗـﺖ ﺷـﻮد ﺗـﺎ ﺟـﺎي ﻣﻤﻜﻦ ﺷﻜﻞ ﺗﻴﺰ ﮔﻮﺷﻪ و ﻣﺮﺑﻌﻲ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﺣﺪاﻗﻞ ﺿﺨﺎﻣﺖ 10 ﻣﻴﻠﻲ ﻣﺘﺮي ﭘﻴﺮاﻣﻮن ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺗﻌﻤﻴﺮ ﺷﺪه ﺣﻔﻆ ﮔﺮدد.

موضوع:
برچسب‌ها: ملات صافكاري،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۱۴:۵۴

نوعي از گروت اپوكسي سه جزيي بدون حلال بر پايه رزين­ هاي اپوكسي به همراه مصالح معدني با دانه بندي دقيق و وزن متعارف است كه براي گروت­ ريزي در گستره وسيعي از كارهاي ساختماني كه انتظار تحمل بارهاي استاتيكي و ديناميكي مد نظر است، بكار مي‌رود. اين گروت مصالحي با مقاومت زياد و با دانه بندي درشت است كه ويسكزيته پاييني هم دارد و براي كسب اطلاعات بيشتر ميتوان از سياتهاي اينترنتي معتبر اقدام نمود .

موضوع:
برچسب‌ها: گروت اپوكسي،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۴۶:۵۸

موارد استفاده روغن قالب بتن : انواع قالب هاي فلزي انواع قالب هاي چوبي انواع قالب هاي پلاستيكي انواع قالب هاي فايبر گلاس و مزاياي استفاده از روغن قالب : حصول سطح صاف و سيقلي افزايش عمر مفيد قالب بتن دادن پوشش مطلوب بر روي سطح قالب روغن قالب بتن را مي توان به صورت خالص استفاده نمود يا آن را با نفت و گازوييل يا حلال 402 رقيق كرده و سپس بر روي سطح تميز قالب به صورت يك لايه بسيار نازك اجرا كرد. روغن قالب بتن را مي توان بر روي سطح انواع قالب هاي فلزي، چوبي و كامپوزيت استفاده نمود و در كليه بتن ريزي هاي متداول در كانال ها، تونل ها، قطعات پيش ساخته، تيرها و ستون ها به كار برد.

موضوع:
برچسب‌ها: روغن قالب،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۲۴:۰۸

يكي از عوامل مخرب سطح بتن، سايش آن است. ساييدگي سطح بتن ممكن است در اثر مواد شيميايي يا رفت و آمد ماشين آلات و يا تردد انسان به وجود آيد. براي جلوگيري از اين مشكل مي‌توان از پودر سخت كننده بتن براي توليد بتن ضد سايش استفاده نمود. پودر سخت كننده بتن محصولي متشكل از نوع مخصوصي از سنگ‌دانه‌هاي مخصوص و خالص كوارتز و نوع مخصوصي سيمان، گرفته شده از سيمان پرتلند تشكيل شده است كه ميتوان از سايتهاي اينترنتي معتبر خريداري نمود .

موضوع:
برچسب‌ها: بتن ضد سايش،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۲۲:۴۶

در صورت اضافه كردن ژل ميكروسيليس در تراك ميكسر بايد از اختلاط كامل ژل ميكروسيليس در بتن مطمئن شد. طبق تجربيات كارگاهي وآزمايشي اختلاط ژل ميكروسيليس در تراك ميكسر با دور اختلاط به 2 الي 5 دقيقه زمان احتياج دارد. براي نتيجه كاري بهتر گاهي ژل ميكروسيليس در كارگاهها به صورت دو جزئي مصرف مي شود كه نتيجه بسيار بهتري به دست آمده است. به همين ترتيب قسمتي از ژل ميكروسيليس آب بند كننده بتن در بچينگ و قسمتي هم به عنوان دُز يادآوري حدود 5 دقيقه قبل از مصرف به تراك ميكسر اضافه مي شود و از عوارض مصرف كمتر يا بيشتر ژل ميكروسيليس اين است كه مصرف كمتر از 5% ژل ميكروسيليس باعث نبودن قدرت واقعي فوق روان كنندگي، افت سريعتر خاصيت رواني، كاهش قدرت ميزان جذب آهك آزاد و پايين آمدن مقاومت بتن، ميزان آب بند كنندگي بتن، نفوذناپذيري بتن ناتراوا شدن بتن و پايين آمدن نسبي كليه خواص ذكر شده براي ژل ميكروسيليس خواهد شد. مصرف بيشتر از 8% وزن سيمان مصرفي از ژل ميكروسيليس در بتن مي بايست با آزمايشات قبلي صورت گيرد و براي توليد و ساخت مخزن بتني بايد زير نظر كارشناسان انجام گيرد .

موضوع:
برچسب‌ها: مخزن بتني،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۰:۱۶

نوعي از روغن قالب غليظ بر پايه آب مي باشد كه به دليل عدم استفاده از حلال هاي هيدرو كربني فرّار، براي كاربر و محيط زيست بي خطر مي باشد. روغن فوق با امكان اختلاط با آب موجود در سطح بتن و دربرگرفتن ذرات سيمان مانع چسبندگي سيمان به قالب شده ولي هيچ گونه تاثير منفي بر مقاومت بتن ندارد و استفاده از اين روغن قالب باعث مي شود تا پس از باز كردن قالب سطح بتن صاف، ،سخت و بدون حباب هاي سطحي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: روغن قالب بتن، روغن قالب،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۷:۵۳

موارد كاربرد كيورينگ بتن :استفاده از كيورينگ بتن جهت بتن ريزي در شرايطي كه در معرض تابش شديد نورخورشيد باشد ، استفاده از كيورينگ بتن جهت بتن ريزي در شرايطي كه در معرض جريان باد مي باشد ، استفاده از كيورينگ بتن جهت بتن ريزي در شرايطي كه احتمال ريختن آب بر روي سطح بتن وجود دارد ، استفاده از كيورينگ بتن جهت بتن ريزي در مناطقي كه امكان آب پاشي و يا كشيدن گوني خيس بر روي آن وجود ندارد.

موضوع:
برچسب‌ها: كيورينگ بتن،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۲۱:۲۱

امروزه با ورود فن آوري هاي نوين به صنعت ساختمان، متخصصين بتن از مواد پوزولاني همراه با مواد افزودني شيميايي، بتن هايي خاص براي شرايط مختلف طراحي مي نمايند. در ميان مواد افزودني پوزولاني، ميكروسليس، بخاطر ذرات بسيار ريز و جدا شده آن و همچنين درصد بسيار زيادي سيليس آمورف (غير بلوري) براي توليد بتن با مقاومت زياد و دوام بالا استفاده بيشتري دارد. اين افزودني بعلت حالتي كه در دماي محيط دارد به نام ژل ميكروسيليس (يا ميكروسيليكا) شناخته مي شود، با اضافه شدن به بتن باعث افزايش مقاومت و استحكام آن مي گردد و در انواع مختلفي (مثلا با الياف يا بدون آن) توليد مي شود كه هر كدام از اين نوع از محصولات مزيت مجزا و منحصر به فردي دارند.

موضوع:
برچسب‌ها: ژل ميكروسيليس،

نويسنده :بيتا رفيع زاد
تاريخ: ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۵:۴۱

از انجايي كه در پاييز و زمستان با توجه به برودت هواوشرايط سخت اقليمي در بعضي مناطق ايران جاي دهي بتن عمل اوري نگهداري و محافظت از بتن تازه سخت شده دشوار است و در بسياري از نقاط بتن بر اثر يخ زدگي به مقاومت و دوام مورد نظر نمي رسد بر ان شديم كه طبق دستوالعمل هاي ملي و بين المللي نكاتي چند را در مورد استقرار بتن در هواي سرد پيشنهاد كنيم . در بتن ريزي در هواي سرد در هنگام تركيب شدن اب و سيمان واكنشي شيميايي صورت ميگيرد كه به هيدراسيون و ابگيري سيمان موسوم است . اين واكنش شيميايي واكنشي حرارت زاست كه در هواي سرد به علت پايين بودن دماي محيط سرعت اين واكنش كند شده و به تاخير در زمان گيرش سيمان مي انجامد.

موضوع:
برچسب‌ها: بتن ريزي در هواي سرد،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]